4 tipy, ako ušetriť pri nakupovaní potravín

Stalo sa to aj tím najlepším z nás – smerujete do obchodu s potravinami na ceste domov z práce, aby ste si kúpili liter mlieka a vrátil sa domov. A o 50 eur neskôr máte nakúpené všetko od sladkostí, cez mäso až po čerstvé ryby. Skúste, ako by ste mohli vysvetliť, že sa celá tá vec stala tak rýchlo, nemôžete presne zistiť, čo Vás napadlo. Nenechajte sa prekabátiť od marketingových stratégov supermarketov. Prinášame Vám totiž krátky zoznam 4 najlepších trikov, ako sa vyvarovať pascám, ktoré pre Vás pracovníci supermarketu nastražili. Taktiež pomocou týchto rád ušetríte peniaze v obchode s potravinami.

Ukážeme Vám ako pomocou týchto jednoduchých tipov môžete ušetriť už pri Vašom najbližšom nákupe. Zároveň sa nebudete musieť vzdať toho, že si spravíte plnohodnotný nákup a ušetriť iba na úkor kvality nakúpených potravín. Naučíme Vás, ako sa vyhnúť tomu, že nakupujete impulzívne, a že ste náchylní na inzerované potraviny, ktoré sú predstavované v dobrom svetle a poznáte ich z reklamy, mejor deshumidificador, preto ich často uprednostníte pred inými, lacnejšími a možno aj lepšími variantmi. Pôjdete do supermarketu vyzbrojení kupónmi a aplikáciami šetriacimi peniaze. Ale jediným, tým pravým spôsobom, ako ušetriť peniaze na potravinách, je zmeniť spôsob nakupovania. Takto môžete ročne ušetriť až desiatky eur v porovnaní s Vašim doterajším štýlom nakupovania.

1. Zmeňte Váš nákupný zoznam
Chcete nakupovať iba potraviny, ktoré sú v predaji a v zľave tento týždeň. O týchto akciách sa môžete dozvedieť buď priamo z rôznych mobilných aplikácií daných reťazcov, alebo si to pozriete staromódne v reklamných letákoch, ktoré denne alebo týždenne prichádzajú do Vašej schránky. Výhodou takéhoto nakupovania je aj to, že nakupujete sezónne výrobky, a tým pomáhate aj miestnym farmárom a všeobecne šetríte životné prostredie.

2. Nekupujte malé balenia
Veľa ľudí si chce vybrať svoje vlastné jablká alebo cibuľu, ale skutočnosťou je, že sú oveľa lacnejšie, ak ich kúpite vo veľkom, už vopred váženom, balení. Môžete ušetriť 30 percent alebo viac tým, že si zakúpite 5 alebo 10 kilové balenie. Ak chcete ušetriť ešte viac peňazí, zvážte rôzne druhy týchto balení, pretože medzi najľahším balením a najväčším balením je veľký rozdiel. Vyberaním najväčšieho balenia ušetríte viac peňazí. Samozrejme odporúčame tento druh nakupovania len v tom prípade, že máte možnosť nakúpený tovar uskladniť.

3. Vyhnite sa potravinám, ktoré sú ošúpané alebo nakrájané
Ľudia si neuvedomujú, že tieto potraviny môžu byť až o 300 percent alebo viac drahšie, ako rovnaké potraviny, ktoré neboli upravené. Určite teda zvážte kúpu jablka, ktoré si doma sami nakrájate pred kúpou už nakrájaných mesiačikov, za ktoré draho zaplatíte a ešte aj majú kratšiu trvanlivosť – ExpertosAereos.

4. Kúpte si viac produktov od značky supermarketu
Môžete ušetriť až šesťdesiat percent tým, že nakupujete potraviny, ktoré nesú značku obchodu. Tajomstvo je vonku! Vlasné značky hypermarketov sú konkurencieschopné s inými značkami, ktoré sú kvalitné, ale zároveň aj drahé. Správy pre spotrebiteľov urobili veľa chuťových testov a zistilo sa, že veľa týchto značiek potravín vyrobených hypermarketom chutí rovnako dobre alebo dokonca lepšie ako značkové potraviny. Niet preto divu, že v dnešnom sortimente nájdeme mnoho takýchto produktov, ktoré sa už vôbec nemusíte hanbiť zakúpiť.