Krádež v obchode

Mnohým predajcom sa zdá, že krádeži v obchode sa nevyhnú. Je ťažké určiť, kto presne je pravdepodobný, že by urobil krádež, a neexistuje ani jeden hlavný dôvod, prečo to ľudia robia. Vykonáva sa to z nutnosti alebo preto, lebo zlodeji chcú luxusnú položku, ktorú si nemôžu dovoliť? Vykonáva sa to zúfalo alebo je to psychologické ochorenie? Ak človek kradne raz, je pravdepodobné, že pácha ďalší trestný čin? S toľkými otázkami bez odpovede, čo má obchodník teraz robiť?

To, čo vieme, spočíva v tom, že krádeže v obchode stále stúpajú. Navyše zlodeji nediskriminujú. Ide o problém, ktorý má vplyv na veľké reťazce aj na nezávislé obchody. Navyše sa nezdá, že by bola jedna z položiek, ktorá by bola viac kradnutá ako ostatné. Podľa poisťovníctva najviac kradnuté predmety zahŕňajú všetko od domácej elektroniky, ako sú laptopy a mobilné telefóny, až po kozmetiku, oblečenie, šperky a mäso pour différents styles utiliser lisseur cheveux.

Takže, čo má majiteľ obchodu robiť? Ako bojujete proti niečomu tak širokému, neurčitému a nevyhnutnému ako krádeži v obchode a odkiaľ dokonca začnete? Tu načrtneme niektoré bežné znaky zlodejov, takže vy a vaši zamestnancov budete vedieť, na čo si dať pozor. Vysvetlíme tiež, ako obmedziť krádeže a poskytneme vám nástroje, ktoré potrebujete na zavedenie politiky prevencie krádeží pre vaše podnikanie. Prečo ľudia ukradnú?

Dôvod prečo je ťažké presne určiť. Podľa nového prieskumu kradne približne aspoň jeden z desiatich ľudí. A zaujímavé je, že až 75% zlodejov tvrdí, že nemajú v úmysle spáchať trestný čin predtým, než vstúpia do obchodu. Takéto krádeže sú neúmyselné. Len 3% lúpežníkov so zbraňami zapadajú do stereotypného kriminálneho profilu – tí, ktorí kradnú, aby mohli predávať tovar za hotovosť alebo drogy. Takže aké sú ďalšie dôvody, prečo ľudia robia krádeže? Niektoré z hlavných dôvodov zahŕňajú finančné ťažkosti (pretože si nemôžu dovoliť položku). nízke riziko (pretože je to zločin, pri ktorom vás zriedka prichytia). Ďalším dôvodom môže byť nátlak rovesníkov či emocionálne problémy (pretože hľadajú dočasné vzrušenie). Aj kleptománia existuje, pri ktorej má daný človek kvôli psychickej poruche nutkanie kradnúť ciseaux coiffure.

Neexistujú fyzické črty, ktoré spôsobia, že osoba bude skôr kradnúť. Zlodeji sú rovnako pravdepodobne muži alebo ženy, majú akúkoľvek farbu pleti a sú bohatí alebo chudobní. Nie je to niečo, ako človek vyzerá, čo vám pomôže zistiť, či je pravdepodobné, že bude robiť krádeže v obchode, ale existujú znaky, ktoré vy a váš personál môžete hľadať.

Stručne povedané, správanie je dôležitejšie ako fyzické alebo demografické charakteristiky. Tu je niekoľko spoločných čŕt zlodejov. Vo filmoch sú zlodeji typicky vykreslení ako osamelí vlci, vstupujú do obchodov sami a kradnú, keď ich nikto nevidí. Realita však spočíva v tom, že mnoho zlodejov pracuje v pároch alebo skupinách. Člen skupiny často odvádza pozornosť zamestnancov, kladie otázky o položke alebo odošle obchodného partnera do inej časti obchodu alebo zadnej miestnosti. Krádež sa pravdepodobne vyskytne, keď je predajný personál obsadený alebo rozptýlený.

Je pravda, že odvážni zlodeji jednoducho chytia vec a bežia z obchodu, ale väčšina zlodejov, najmä amatéri, pravdepodobne skryjú ukradnuté veci do oblečenia, ktoré prinášajú do obchodu. Patria sem kabelky, nákupné tašky z iných obchodov, veľké kabáty a dokonca aj dáždniky. Niektorí zlodeji skutočne kúpia aj niečo, aby mohli skryť ďalšie položky v tej istej taške, ako vychádzajú z obchodu.