Nakúpte si letenky a ubytovanie na dovolenku online

Cestovné kancelárie zatvárajú pobočky, pretože viac ľudí ide na internet, aby si rezervovali svoju dovolenku. Náš výskum však zistil, že návšteva cestovného kancelárie môže byť rovnako lacná. Takže mali by sme sa k nim častejšie obrátiť? Ako ste si rezervovali Vašu poslednú zámorskú dovolenku? V súčasnosti väčšina ľudí využíva internet na rezerváciu cesty. V skutočnosti od roku 2007 do roku 2011 klesol počet dovoleniek organizovaných v pobočkách cestovných kancelárií o 16% – aj keď v minulom roku ešte stále predstavovali 17 miliónov rezervácií, brasser un café savoureux.

Je to pre mnohých ľudí ťažšie nájsť miestnu cestovnú kanceláriu. Keďže spoločnosti pokračujú v zlúčení, počet pobočiek vedených spoločnosťami s veľkým názvom sa znižuje. A veľa pobočiek sa presťahovalo do veľkých nákupných centier. Ale nie je prekvapením, že ľudia sa obrátili na online rezerváciu – nie je to vždy najlacnejší spôsob, ako si rezervovať dovolenku? No, čo? Porovnali sme najlacnejšiu cenovú ponuku každej spoločnosti s pobočkou s tým, čo bolo k dispozícii na webových stránkach tej istej spoločnosti. Napriek tomu, že väčšina agentov, s ktorými sme hovorili, nám na začiatku poskytla drahšie ponuky, než sme našli na webových stránkach, akonáhle sme ukázali výsledky nášho vyhľadávania na internete, mnohí radi znížili cenu.

Ale získanie najlacnejšej ceny na dovolenku je stále plytvanie peniazmi, ak dovolenka nie je vhodná. Tvárou v tvár s tisícami možných možností online, niekedy máme pocit, že potrebujeme čerpať celoročnú dovolenku, len aby sme našli čas na výskum a rezerváciu skutočnej dovolenky. Dobré cestovné kancelárie – či už v obchode alebo po telefóne – budú mať čas, aby Vám nielen získali najlacnejšiu ponuku, ale aj najvhodnejšiu cafetiere pas cher. Môžu Vás odviesť z lacného hotela, ktorý už videl lepšie dni alebo sa ostane zahltený hlasnými deťmi. Mali by zvýrazniť dodatočné náklady a pomôcť vyriešiť najdôležitejšie otázky, ako sú víza či letenky. Okrem toho môžu ponúknuť finančnú ochranu, ktorú by ste nemuseli dostať tým, že si vytvoríte vlastný balík online.

Hľadáte len najlepšie dovolenkové ponuky online? Alebo si ceníte odbornosť a pohodlie konkrétneho agenta v cestovnej agentúre? Pokiaľ ide o nákup dovolenky, finančná ochrana môže byť mätúca. Avšak, uistite sa, že máte správny krytie, ktoré je nevyhnutné, ak sa niečo pokazí alebo niečo sa stane. Aby sme Vám pomohli predchádzať akýmkoľvek dovolenkovým katastrofám, zostavili sme niekoľko jednoduchých tipov, aby ste si mohli bezpečne a bezpečne rezervovať ďalšiu dovolenku. Ako by ste mali zaplatiť za Vašu cestu?

V týchto dňoch si mnohí z nás dávajú pozor na poplatky, ktoré sa pridávajú k našim rezerváciám, keď zaplatíme kartou, čo môže zvýšiť náklady na naše cestovné plány až o 2,5%. Platby kreditnou kartou však prinášajú výhody – konkrétne, že môžete čiastku aj u Vašej banky reklamovať, ak sa dovolenka alebo let zručia. A to znamená, že ste ochránili Vašu dovolenku, môžete zažalovať leteckú spoločnosť alebo inú organizačnú zložku na cestovanie – a to stojí za to, aby ste mali mimoriadne poplatky na dodatočnú platbu kartou. A stále je to oveľa lepšie ako platba v hotovosti, šekom, predplatenou kartou alebo bankovým prevodom, s ktorými vôbec nedostanete žiadnu ochranu. A nakoniec sami musíte zvážiť, čo je pre Vás na dovolenke dôležité.