Nákupy pred dovolenkou?

Čo všetko si musíte zabaliť so sebou? Konečne sme sa dočkali a už je to leto, čas na oddych pri mori, alebo radšej obľubujete hory? Každému necháme vlastné predstavy o jeho vysnívanej letnej dovolenke. Ale od vysnívanej dovolenky sa presunieme späť na zem na tú ozajstnú, rodinnú dovolenku. Väčšina z nás pociťuje pri príprave, nakupovaní a balení na dovolenku najmä s deťmi mierny stres. Uľahčiť si ho môžete najmä ak si vytvoríte zoznam potrebných vecí na dovolenku. Práve dnes sa budeme venovať takému to zoznamu vecí potrebných na dovolenku, bližšie určenie, dovolenku v apartmáne bez stravy a autom prezzi macchine caffe.

V prvom rade musíme myslieť na naše zdravie a zaobstarať si lekárničku. Lekárnička by mala určite obsahovať náplasť, ešte lepšie ak sú náplasti odolné voči vode, ďalej nesmieme zabudnúť na teplomer a lieky proti teplote, najmä ak ideme na dovolenku s deťmi. Lieky na črevnú dezinfekciu, alebo čierne uhlie, sú tiež vždy lepšie, ak sú po ruke. Nápomocne v tých najhorších chvíľach môžu byť aj lieky proti páleniu záhy, lieky od bolesti, nič nepokazíte ak zabalíte analgetickú masť. Pre istotu majte poruke antihistamínovú masť alebo gél na bodnutie hmyzom či na popŕhlenie. Pre ženy odporúčame, aby lekárnička obsahovala krémy s antimykotikami a účinkom pre prípadne ženské problémy a mykózy.

Na dovolenku s paštétami? Ešte stále platí toto pravidlo? Áno samozrejme zopár konzerv a trvanlivých potravín si môžete nakúpiť už vo Vašom domácom obchode, ale nie je nutné so sebou brať celú špajzu. Potraviny sú cenovo dostupné a porovnateľné všade na území Slovenska ako aj mimo neho. Napríklad aj pri tzv. slovenskom mori v Chorvátsku zaiste nájdete potraviny, ktoré Vám budú vyhovovať a teda s úplným kľudom si nakúpite aj tam všetko čo budete potrebovať, ale hlavne čerstvé. Takže čo sa týka potravín platí pravidlo, hlavne nakupujte s mierou. Ak ste odhodlaní na dovolenke variť, nakúpte si pred odchodom základne trvanlivé potraviny ako je napríklad olej, múka, mlieko a cestoviny, prípadne nejaké strukoviny. Ovocie ako aj zeleninu a potraviny podliehajúce skaze by sme odporúčali radšej nakúpiť až na mieste dovolenky. Okrem zoznamu potravín Vám pri nakupovaní zaiste pomôže, ak si vopred rozmyslíte čo na dovolenke chcete variť. Na čo pred letnou dovolenkou určite nesmiete zabudnúť je kúpiť si opaľovací a po opaľovací krém questo dispositivo.

O tom aké oblečenie si kúpiť a zabaliť rozhoduje aj miesto kam sa v lete chystáte. Ak sa chystáte k moru potrebujete plavky a uteráky, ak idete naopak do hôr potrebujete určite kvalitnú obuv a oblečenie vhodné na turistiku. V oboch prípadoch Vám radíme nezabudnite na okuliare. Nezabúdajte na to, že každé auto má svoju nosnosť a kapacitu a podľa toho sa zariaďujte a rozmýšľajte pri balení. Naozaj berte len veci, bez ktorých sa nezaobídete, a ktoré sa Vám zmestia. Všetko ostatné, môžete nakúpiť úplne bez problémov všade kam sa chystáte. Tak Vám len hlavne želám šťastnú cestu a príjemný oddych. To hlavne!! Lebo to je to čo naozaj potrebujete. Viete kedy je nutné ísť naozaj na dovolenku? No predsa vtedy, keď sa začnete podobať na vlastnú fotku vo svojich dokladoch.