Výbavička do pôrodnice pre mamičku

Počas tehotenstva sa žiadnej mamičke nestáva, že by nemyslela na svoje ešte nenarodené dieťa. Prečíta si niekoľko diskusných príspevkov, možno sa zapíše do pôrodných a rodičovských kurzov, na internete si stiahne nespočetné množstvo zoznamov čo všetko jej dieťa zaručene bude potrebovať. Je pravda, že väčšina prvorodičiek sa zoznamy snaží do bodky splniť a tak nakupuje, nakupuje a nakupuje a pri tom často zabudne na seba a na všetko čo by po pôrode mohla potrebovať ona deumidificatore a parete. Tento zoznam, ktorý Vám však chcem ponúknuť berte s rezervou, každá sme iná a každá aj iné veci potrebujeme. Preto je dôležité neblázniť a hlavne sa do pôrodu nezblázniť.

Zaručená rada na začiatok čo nestihnete kúpiť do pôrodu, po pôrode nakúpite, obchody aj lekárne zostanú otvorené. Je veľmi pravdepodobné, že budete potrebovať popôrodné vložky a jednorazové nohavičky. Sú dostupné v lekárni ako aj v špecializovaných obchodoch pre bábätka, keď už sa teda zastavíte v takom to obchode porozhliadnite sa aj po podložkách pre mamičku a dieťa. Sú to také tie papierové podložky, ktoré slúžia pre dieťa na prebaľovanie, ale aj pre mamičku na ochranu postele. Štandardná veľkosť takejto podložky pre bábätká je 90X90, podložky, ktoré mám na mysli sú z rovnakého materiálu len väčších rozmerov. Ja som s nimi bola nesmierne spokojná. Krém alebo olej na strie si môžete kúpiť tiež, síce neviem či to niekomu pomohlo, ale mne napríklad vôbec. Je však veľmi pravdepodobné, že za moje strie môže to, že som pribrala 30 kilo a nie to, že by olej nefungoval. Pomaly prejdime k dojčiacim potrebám. Podľa môjho názoru do nemocnice je vhodné zakúpiť si aspoň dve nočné košele na dojčenie. Dve podprsenky na dojčenie a ochranné vložky do podprsenky, prípadne krém na popraskané bradavky. Pri výbere podprseniek na dojčenie buďte však opatrná a neunáhlite sa, netreba si ich nakúpiť príliš veľa pred pôrodom, keď ešte nemáte prsia naliate mliekom. Po pôrode budete lepšie vedieť aké číslo košíčka Vám bude sedieť. Vhodnejšie je kúpiť si podprsenku pohodlnejšiu ako krajšiu, aspoň na bežné nosenie doma.

Pohodlné oblečenie po pôrode je tiež na nezaplatenie. Je fajn ak Vás nič nikde netlačí a cítite sa komfortne. Po pôrode môžu s príchodom hormonálnych zmien nastať aj prípadné zmeny napríklad pri používaní kozmetiky. Na tieto zmeny sa však pripraviť nedá. To aké mydlo, či krém budete po pôrode používať naozaj zistíte až po pôrode. Čo sa týka umývania intímnych partií nám bola v nemocnici odporúčaná najmä čistá voda alebo mydlá špecializované na intímnu hygienu. Ak sa však stane, že niečo z vecí spomenutých vyššie si nezakúpite jednoducho preto, že ste nestihli, nič sa nestane. Vložky ako aj podložky Vám vo väčšine nemocníc dávajú úplne bežne, treba si ich len pýtať. Odsávačka na mlieko tiež býva v nemocnici a určite, ak ju budete potrebovať, tak si ju budete môcť zapožičať. Ja sa musím priznať, že som mlieko neodsávala ani elektrickou ani ručnou odsávačkou, ale úplne jednoducho ručne. Ale samozrejme každá sme iná, a preto treba pri výbere čohokoľvek pozerať práve na seba a na svoje potreby. Dávajte na seba pozor a veľa šťastia!